2019 All Clarence Cannon Conference Football as selected by the league's coaches. A star indicates a unanimous choice. 

Quarterback
1st Team *Sr. Blake Claas Macon
2nd Team Sr. Corder Lehenbauer Palmyra

Running Back
1st Team *Sr. Caleb Lapsley Clark County
*Sr. Keenan Batsell Monroe City
Jr. Luke Hunter Centralia
2nd Team Sr. Daniel Burke South Shelby
Sr. Dakota Compton Palmyra
Sr. Grafton Littrell Centralia
Honorable Mention
Jr. Trace Alexander Brookfield

Wide Receiver
1st Team *So. Chrisjen Riekeberg Macon
Sr. Dylan Schroeder Highland
2nd Team Sr. Jake Freidel Centralia
Sr. Garrett Blaise Macon

Tight End
1st Team Jr. Abe Haerr Palmyra
2nd Team Sr. Dalton McAfee Monroe City

Offensive Line
1st Team *Sr. Hunter King Centralia
*Sr. Caden Phillips Macon
Sr. Trevor Schorr Clark County
Sr. Cason Wilt South Shelby
Sr. Max Hays Monroe City
2nd Team Sr. Kole Dietrich Palmyra
Jr. Sam Lynn Centralia
Sr. Jaden Bethel Clark County
Sr. Danny Dennison Monroe City
Sr. Jeremy Williams Brookfield
Honorable Mention
Sr. Wesley Reddington Centralia

All Purpose
1st Team Sr. John Durant Centralia
2nd Team Sr. Antwuan Battle Monroe City

Punter
1st Team *Sr. Jake Freidel Centralia
2nd Team So. Chrisjen Riekeberg Macon

Offensive Player of the Year
Sr. Caleb Lapsley Clark County

Defensive Line
1st Team *Sr. Trevor Bodine Centralia
Sr. Caden Phillips Macon
Sr. Nick Gray Clark County
2nd Team Jr. Weston King Palmyra
Sr. Alex Arends Centralia
Sr. Mason Shuler South Shelby
So. Austin Tucker Brookfield

Defensive End/Outside Linebacker
1st Team *Sr. Grafton Littrell Centralia
*Sr. Spencer Gregory Clark County
Sr. Dalton McAfee Monroe City
2nd Team Sr. Guy Timbrook South Shelby
Sr. Trey Brown Centralia
Sr. Mason Scholl Palmyra
Honorable Mention
Sr. Luke Woutzke South Shelby

Inside Linebacker
1st Team So. Beau Gordon Centralia
Sr. Trevor Schorr Clark County
Sr. Cason Wilt South Shelby
2nd Team Jr. Peyton Timbrook Palmyra
Jr. Trace Alexander Brookfield
Sr. Elijah Mead Highland
Honorable Mention
Sr. Dylan Redd Palmyra
Sr. Dominic Mitchell Macon
Fr. Keaton Pennewell Monroe City
Sr. Tanner Elam Clark County

Defensive Back
1st Team *Sr. Caleb Lapsley Clark County
Sr. Blake Claas Macon
Sr. Cooper Hinkle Palmyra
Jr. Max Hunter Centralia
2nd Team So. Joshua Talton Monroe City
Jr. Gabe Hunziker Clark County
Jr. A.J. Hombs Centralia
Sr. Daniel Burke South Shelby
Honorable Mention
Sr. Blayde Meany Highland

Kicker
1st Team Sr. Jake Freidel Centralia
2nd Team Sr. Timmy Watts Macon

Return Specialist
1st Team *So. Chrisjen Riekeberg Macon
2nd Team Jr. Aaron Plumb Monroe City
Defensive Player of the Year
Sr. Trevor Bodine Centralia

CCC Coach of the Year
*Jamar White Monroe C