Area teams are well represented on the 2018 Northeast Missouri Media All-District football teams. 

CLASS 3&4 NORTHEAST MISSOURI ALL-DISTRICT FOOTBALL TEAM
COACH OF THE YEAR
-
Mark St. Clair, Hannibal

QUARTERBACKS
Gabe Worthington Sr. Hannibal 1st Team
Dominic Stoneking So. Moberly 2nd Team

RUNNING BACKS
Damien French So. Hannibal 1st Team
Landen Graves Sr. Moberly 1st Team
Chance Richards Sr. Moberly 1st Team
Dillon Nichols Sr. Mexico 2nd Team
Tyler Talley Jr. Mexico 2nd Team

OFFENSIVE LINE
Josh Drennen Sr. Hannibal 1st Team
Chase Kirby Sr. Hannibal 1st Team
Nick Long Sr. Moberly 1st Team
Tyler Webb Sr. Moberly 1st Team
Damon Huff Sr. Moberly 2nd Team
Bradly McCollum Sr. Hannibal 2nd Team
Tyler Nickerson Sr. Moberly 2nd Team
Maverick Sadler Jr. Mexico 1st Team

RECEIVING
Lawson Rickey Sr. Hannibal 1st Team
Will Whitaker Sr. Hannibal 1st Team
Desi Jones Sr. Hannibal 2nd Team
Tanner Lain Sr. Kirksville 1st Team
Camron Lowry Sr. Moberly 2nd Team
Will Smothers Sr. Moberly 2nd Team

At Large
Paxton Dempsay Jr. Kirksville 1st Team
Kurtis Walter Sr. Moberly 1st Team
Blake Morgan Sr. Kirksville 2nd Team
Ty Prince So. Mexico 2nd Team

KICKERS
Foster Janes Jr. Kirksville 1st Team

PUNTERS
Colton Gillespie Sr. Kirksville 1st Team
Lawson Rickey Sr. Hannibal 2nd Team

DEFENSIVE BACKS
Preston Bennett Jr. Hannibal 1st Team
Desi Jones Sr. Hannibal 1st Team
Toshaun Davis Sr. Moberly 1st Team
Camron Lowry Sr. Moberly 1st Team
Tristan Dunlap Jr. Mexico 2nd Team
Melvin Edwards Sr. Moberly 2nd Team
Jarrett Kinder So. Moberly 2nd Team
Braxton Lennox Jr. Hannibal 2nd Team

DEFENSIVE LINE
Kamryn Price Sr. Moberly 1st Team
Dante Reading Jr. Hannibal 1st Team
Chance Richards Sr. Moberly 1st Team
Maverick Sadler Jr. Mexico 1st Team
Tyler Webb Sr. Moberly 1st Team
Tristan Dunlap Jr. Mexico 2nd Team
Melvin Edwards Sr. Moberly 2nd Team
Jarrett Kinder So. Moberly 2nd Team
Braxton Lennox Jr. Hannibal 2nd Team

LINEBACKERS
Landen Graves Sr. Moberly 1st Team
Tanner Lain Sr. Kirksville 1st Team
Jordan Schafer Sr. Hannibal 1st Team
Jacksyn Miller So. Moberly 2nd Team
Max Stuart Sr. Kirksville 2nd Team
Tyler Talley Jr. Mexico 2nd Team

ALL-PURPOSE
Dillon Nichols Sr. Mexico 1st Team
Dayton Reading So. Hannibal 2nd Team
CLASS 2 NORTHEAST MISSOURI ALL-DISTRICT FOOTBALL TEAM
COACH OF THE YEAR
-
Ethan Allen, Clark County

QUARTERBACKS
Nash Waller Sr. Macon 1st Team
London Brunk Sr. Clark County 2nd Team

RUNNING BACKS
Keenan Batsell Jr. Monroe City 1st Team
Kaleo Dade Sr. Bowling Green 1st Team
Kevin Edwards Sr. Macon 1st Team
Spencer Gregory Jr. Clark County 2nd Team
Caleb Lapsley Jr. Clark County 2nd Team
Zach Osborn Sr. Monroe City 2nd Team

OFFENSIVE LINE
Brooks Baker Sr. Brookfield 1st Team
Ethan Everhart Jr. Bowling Green 1st Team
Kyle Golbricht Sr. Clark County 1st Team
Jackson Powell Sr. Palmyra 1st Team
Jon Saxbury Sr. Monroe City 1st Team
Jacob Bowen So. Bowling Green 2nd Team
Danny Dennison Jr. Monroe City 2nd Team
Caden Phillips Jr. Macon 2nd Team
Damien Scharfenberg Sr. Clark County 2nd Team
Jadon Underhill Sr. Monroe City 2nd Team

RECEIVING
Jarom Alexander Sr. Palmyra 1st Team
Trevor Anthony Sr. Clopton/Elsberry 1st Team
Christjen Riekeberg Fr. Macon 1st Team
Kaelin Kendrick-O'Brien Sr. Monroe City 2nd Team
Kendrick Waddle Sr. Macon 2nd Team
Kameron Worley Jr. Bowling Green 2nd Team

KICKERS
Jarom Alexander Sr. Palmyra 1st Team

PUNTERS
Elijah Mead Jr. Highland 1st Team
Austin Callahan Jr. Bowling Green 2nd Team

ALL-PURPOSE
Blake Hays Sr. Monroe City 1st Team
Austin Callahan Jr. Bowling Green 2nd Team
DEFENSIVE BACKS
Austin Callahan Jr. Bowling Green 1st Team
Blake Hays Jr. Monroe City 1st Team
Kaelin Kendrick-O'Brien Sr. Monroe City 1st Team
Tanner Wallace Sr. Brookfield 1st Team
Blake Claas Jr. Macon 2nd Team
Tristen Gottman Sr. Palmyra 2nd Team
Kyle Horner Sr. Bowling Green 2nd Team
Lance Williams Sr. Monroe City 2nd Team

DEFENSIVE LINE
Brooks Baker Sr. Brookfield 1st Team
Hayden Finley So. Bowling Green 1st Team
Caden Phillips Jr. Macon 1st Team
Jon Saxbury Sr. Monroe City 1st Team
Colton Christensen Sr. Macon 2nd Team
Castor Dodd Sr. Brookfield 2nd Team
Branden Perez Jr. Bowling Green 2nd Team
Trevor Shore Clark County 2nd Team

LINEBACKERS
Brady Barnett Sr. Palmyra 1st Team
Kaleo Dade Sr. Bowling Green 1st Team
Spencer Gregory Jr. Clark County 1st Team
Max Hays Jr. Monroe City 1st Team
Tucker Aeschliman Sr. Palmyra 2nd Team
Tanner Elam Sr. Clark County 2nd Team
Denver Gruenloh Sr. Macon 2nd Team
Damian Holland Sr. Monroe City 2nd Team

CLASS 1 NORTHEAST MISSOURI ALL-DISTRICT FOOTBALL TEAM
COACH OF THE YEAR

John Dabney, Milan

QUARTERBACKS
Ryan Dabney Jr. Milan 1st team
Will Fromm Sr. Scotland Co 2nd team

RUNNING BACKS
Jamuel Pagan Sr. Milan 1st team
Jace Barton Jr. Mark Twain 1st team
Jayden Payne Sr. Scotland Co 2nd team
Cullen Bruner Jr. Marceline 2nd team

OFFENSIVE LINE
Brady Reynolds Sr. Milan 1st team
Cason Wilt Jr. South Shelby 1st team
Mason Kliethermes Sr. Scotland Co. 1st team
Nathan Sayre Sr. Marceline 1st team
Grant McRobert Sr. Scotland Co. 1st team
Riley Shoemaker So. Milan 2nd team
Branton Burrus Jr. Scotland Co. 2nd team
Colby Sims Jr. Marceline 2nd team
Zane Hubble Sr. Knox Co. 2nd team
Tyron Casady Sr. Putnam Co. 2nd team

RECEIVING
Matthew Woods Sr. Scotland Co. 1st team
Clayton Stallo Sr. Marceline 1st team
Hunter Shaw Jr. Milan 1st team
Kaden Anders So. Scotland Co. 2nd team
Nick Painter Sr. Paris 2nd team
Dre Morehead Jr. Milan 2nd team

KICKERS
Culler Bruner Jr. Marceline 1st team
Aaron Perez So. Putnam Co. 2nd team

PUNTERS

Phillip Marti Jr. Mark Twain 1st team
Eddie Gonzalez Jr. Milan 2nd team

ALL PURPOSE
Brock Wood Sr. South Shelby 1st team
Derek Richards Sr. Louisiana 2nd team

DEFENSIVE BACKS
Hunter Shaw Jr. Milan 1st team
Daniel Burke Jr. South Shelby 1st team
Clayton Stallo Sr. Marceline 1st team
Will Fromm Sr. Scotland Co. 1st team
Sam Craft Sr. Schuyler Co. 2nd team
Marcus Diaz Sr. Milan 2nd team
Eddie Gonzales Jr. Milan 2nd team
Logan Perrigo Jr. Mark Twain 2nd team

LINEBACKERS
Cason Wilt Jr. South Shelby 1st team
Dominic Dabney So. Milan 1st team
Avery Epperson Jr. Mark Twain 1st team
Robert Mauck Jr. Knox County 1st team
Guy Timbrook Jr. South Shelby 2nd team
Colby Sims Jr. Marceline 2nd team
Cullen Bruner Jr. Marceline 2nd team
Brandon Burrus Jr. Scotland Co. 2nd team

DEFENSIVE LINE
Nathan Sayre Sr. Marceline 1st team
Riley Shoemaker So. Milan 1st team
Devin Brandl Sr. Paris 1st team
Jamuel Pagan Sr. Milan 1st team
Clint Acton Sr. Marceline 2nd team
Grant McRobert Sr. Scotland Co. 2nd team
Jace Barton Jr. Mark Twain 2nd team
Deric DoPorto Fr. Milan 2nd team

8-MAN NORTHEAST MISSOURI ALL-DISTRICT FOOTBALL TEAM

QUARTERBACK
Dayton Mettes Jr. North Shelby 1st team

RUNNINGBACK
Mason Uhlmeyer Sr. North Shelby 1st team

DEFENSIVE BACK
Carson Orr Fr. North Shelby 1st team

LINEBACKERS
Bryant Gibbons Sr. North Shelby 1st team
Kyle Smith Fr. North Shelby 1st team